SEO

Edukaks copywriteriks saamine: 10 reeglit, mida järgida…

Saada Edukaks CopywriteriksCopywriteriks saamiseks peate olema loominguline ja valmis õppima nende inimeste saladusi, kes on sellel erialal edukad.

Siin pakun välja 10 reeglit, kuidas omandada sõnade kasutamise kunst, et müüa kõike “peaaegu” kellelegi!

Otsustage, milline copywriter soovite olla

Enne tekstikirjutamise levikut Internetis oli copywriteri ülesandeks kirjutada televisiooni reklaame, otseturunduskampaaniate jaoks e-kirju, brošüüre ja palju muid veenmiseks ja veenmiseks kasutatud materjale. Prantsuse keeles kasutatav termin viitab ” kujundaja toimetaja“.

Seda erinevat tüüpi projektid eksisteerivad ka tänapäeval. Tänapäeval on aga tohutu nõudlus veebitoimetajate, “seo copywriterite” (seo-tegemist omandanud copywriterite), sisuturunduse konsultantide ja paljude muude sisuloomega seotud profiilide järele.

Seetõttu peate enne copywritingi maailma sisenemist määrama kindlaks valdkonna, millele te spetsialiseerute.

Täiustage oma sõnavara ja grammatikat

Inimesed märkavad vigu väga kergesti. Mis võib panna teid pidama amatööriks, kui neid (vigu) juhtub sageli.

Kui kirjutad müügikirja, pead kulutama palju aega korrektuurile ja toimetamisele. Ärge unustage paluda kellelgi tuttaval seda lugeda ja vigadele tähelepanu juhtida. See võimaldab teil näha vigu, mida te pole varem näinud.

Kasutage veebisõnastikku, näiteks Woxikon.com et aidata teil oma tekste kirjutada.

Spetsialiseerunud teemale või nišile

Paljudele tekstikirjutajatele meeldib kirjutada peaaegu igal teemal (muusika, filmid, mood, restoranid, heaolu jne). Vähesed tekstikirjutajad on spetsialiseerunud konkreetsele valdkonnale (nišile või turule).

Enamik inimesi arvab, et spetsialiseerumine maksab neile palju raha. Ometi on kõik valesti. Spetsialiseerudes saad uusi võimalusi. Ja kinnitate end hõlpsasti eksperdina (selleks, kelle poole pöördume, kui vajame müügikirja).

Valige tulus teema või nišš ja otsustage selles tegutseda.

Kirjutage teises isikus

Kui müüja pöördub oma kliendi poole, teeb ta seda kohe. Ta ei räägi talle teisest inimesest. Sama tava on oluline ka tekstikirjutamisel. Kasutage müügikirjade kirjutamisel alati teist inimest. See tähendab, et sellised sõnad nagu “sina”, “teie”, “sina”, “teie” jne.

See ei välista esimese isiku (mina, mina, minu, meie, meie) kasutamist. Aga kui otsustate seda teha, tehke seda säästlikult.

Kasutage lühikesi lõike

Pikad lõigud on “head” romaani või novelli kirjutamisel, kuid mitte müügikirja kirjutamisel “salendav kapsel”.

Edukate müügikirjade puhul on lõigud ideaaljuhul alla 7 rea. Kui üks teie lõikudest on liiga pikk, jagage see väiksemateks lõikudeks.

Teie eesmärk on panna inimesed teie kõnet lugema. Seega paku neile lühikesi lõike, et lugemine oleks lihtsam ja lõbusam.

Kasutage sidesõnu:

Sidesõnade kasutamine muudab müügikirja lugemise lõbusamaks ja sujuvamaks. Lisaks saate pikki lauseid väikesteks tükkideks lõigata.

Nii et kasutage sõnu nagu ja ka siiski või, aga siiski, seepärast, siis, seepärast jne, oma tekstides.

Kirjutage nii, nagu räägiksite sõbraga:

Copywriteriks saamiseks peate õppima kirjutama nii, nagu räägite. Kui kirjutate kellegagi teie ees rääkides, on arusaadava sõnumi loomine lihtsam.

Veelgi enam, inimesed eelistavad, et nendega pöördutaks isiklikult, selle asemel, et olla segaduses rahvahulgaga. Nendega isiklikult tegeledes tunnevad nad end tähtsana ja väärtustatuna.

Suurema efektiivsuse saavutamiseks ja võimsate sidemete loomiseks oma lugejatega käituge nii, nagu räägiksite oma parima sõbraga, kui koostate müügikirja või muud suhtlusvahendit.

Õppige kirjutama võimsaid konkse

Paljud tekstikirjutajad ütlevad, et konks on müügikirja kõige olulisem osa. See on tõde. Kui teie tiiser teie lugejate tähelepanu ei köida, ei loe keegi teie ülejäänud postitust.

Sulgud ei peaks mitte ainult näitama teie sõnumi sisu, vaid äratama ka uudishimu. Konksu valmistamisel on hea mõte leida võimalikult palju konkse, enne kui valite välja kõige sobivama.

Boonused:

Muutke oma kiri skannitavaks

Kõik teie lugejad ei pea teie tähte sõna-sõnalt lugema. Paljud neist skannivad (hoiab kursorit), et kiiresti leida, mida nad otsivad. Seetõttu peate oma sisu hästi levitama ja korraldama, et pakkuda kõigile lugejatele seda, mida nad õigel ajal soovivad.

Seetõttu

  • kasutada subtiitreid
  • luua täppe
  • kasutage paksus kirjas, kaldkirja või värve
  • sisestage pilte, videoid või muud meediat
  • muutke oma lausete ja lõikude pikkust.

Kasutage lühikesi sõnu ja lihtsat keelt

Lihtsatel sõnadel on suurem mõju kui suurtel sõnadel. Ärge kasutage liiga keerulist keelt. Samuti ärge kasutage liiga palju žargooni, eriti kui räägite uuele publikule.

Loo kiireloomulisuse tunne

Kiireloomulisus julgustab inimesi kiiresti tegutsema. Nad tegutsevad kiiresti, et mitte jätta kasutamata suurepärast võimalust. Piiratud aja pakkumised on head näited kiireloomulisusest. Kasutage seda tehnikat sageli oma müügikirjade konversioonimäära parandamiseks.

Järeldus

Loodan, et need näpunäited aitavad teil saada edukaks copywriteriks. Nüüd on pall teie väljakul. Alustage nende rakendamist, sest ainult siis paranete.

Palun jagage meiega oma tekstikirjutamise ideid, tehnikaid ja kogemusi. Kui teile artikkel meeldis, siis pange see meeldima, jagage või säutsige.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sorry, delete AdBlocks

I hope my ads are not blocked