Populaarsed esemed

Kuidas luua e-raamatut: täielik juhend

 

Créer Un Ebook, Guide Complet

Müügiks mõeldud e-raamatu loomine on üks paljudest viisidest Internetis raha teenimiseks.

Sageli on kõige keerulisem teada, kuidas selle niinimetatud e-raamatu loomisega edasi minna .

Minu jaoks on seda nii loomulik teha, et ma poleks sellele isegi mõelnud…

Aitäh sellele sõbrannale, kes küsis, kuidas mul läheb, sest see oli tema jaoks tõeline Hiina mõistatus.

Täna otsustasin seda meetodit teiega jagada. See ei ole väga keeruline. Lihtsalt järgige juhendit.

Enne e-raamatu loomist mõelge ideele

Vajalik on eeltöö.

Tõsi, soovite luua e-raamatut, kuid olulisem on teada teemat, mida soovite käsitleda, tulemust, mida soovite saavutada, ja inimesi, kelleni soovite jõuda. Te ei tohiks e-raamatut kirjutada ainult e-raamatu kirjutamise pärast.

On vaja, et selle e-raamatu kaudu annaksite väärtust ja järjepidevust. Peate tegema selle e-raamatu nii, et seda saaks kasutada lugejate silmis, et näidata oma teadmisi käsitletud teemal . Ja selleks, et teha teile selles küsimuses viide. Teie e-raamat ei tohiks jätta ükskõikseks neid, kes seda loevad; ta peab neile tingimata midagi uut tooma.

Selleks peate oma e-raamatule mõtlema, alates teemast, mida soovite käsitleda, kuni viimase avaldamiseni.

Teema puhul, kui sul on juba blogi, ei tohiks see keeruline olla. Teema, mida käsitlete, peaks sisuliselt olema teie ajaveebiga seotud. See lihtsalt ei suuda täpsustada teie teema konkreetset piirkonda, mida soovite käsitleda.

Kui sul veel blogi pole, võib see tunduda keeruline, aga ei! Peate globaalselt ajurünnakuid tegema. (Kuigi seda globaalset ajurünnakut tuleks teha olenemata sellest, kas olete ühel või teisel juhul)

Milliseid aineid valdad? Millistel teemadel soovite arutada? Milliseid sihtmärke soovite tabada? Milliseid eesmärke te sihite?

Need on küsimused, mida tahaksid endalt küsida. Vastasel juhul võib see olla katastroof.

Selle ajurünnaku lõpuks peaksid asjad selgemaks saama. Peate teadma vähemalt teemat, mida soovite arutada.

Nüüd, kui see on omandatud, peate nägema, kuidas seda korraldada.

Loetlege oma e-raamatu ülevaade

Siin ei ole küsimus e-raamatu kokkuvõtte tegemises, see on natuke liiga vara. See loetleb peamised read, mida arvate käsitleda, küsimused, millele soovite vastata .

Peate meeles pidama ühte asja: lugejate rahulolu.

Selle jaoks oleks rohkem kui huvitav, et küsimused, millele soovite vastata, vastaksid teie lugejate vajadustele.

Kuidas teada saada oma lugejate vajadusi?

Et teada saada, mida teie lugejaskond ootab, saate kasutada mitut võimalust.

  • Saate teha küsitluse: küsige selle küsitluse kaudu lihtsalt oma lugejatelt, millised on valitud teemaga seotud peamised probleemid, millega nad kokku puutuvad;
  • Saate sirvida oma ajaveebi või mõne konkurendi ajaveebi kommentaare. Saate tuvastada teemad, mis kõige sagedamini ette tulevad,
  • Võite vaadata ka oma teemaga seotud arutelufoorumeid. Ka sealt saab ideid noppida.
  • Saate analüüsida oma konkurentide e-raamatuid ja vaadata puuduvaid punkte . Nii saate luua palju terviklikuma e-raamatu, mis vastab paremini teie lugejaskonna vajadustele. Lisaks eristud teistest ja see on boonuseks edaspidiseks.

Nüüd on see tehtud ja teil on oma tulevase e-raamatu ülevaade. Võtke lihtsalt aega, et neid lineaarses plaanis ümber korraldada, kuni see on teie jaoks mõistlik. Päeva lõpus peate saama konspekti, mis vastab sellele, mida olete oma raamatu jaoks kavandanud. Samuti peate mõtlema oma lugejatele. Nad peavad mõistma teie postituse järjestust .

Pärast seda punkti peate koostama iga peamise osa kirjutamise ülevaate.

Jääb vaid loetleda need mõned punktid, mida soovite igas peatükis käsitleda. See on nimekiri, mis ei pruugi olla ammendav, kuid mis aitab teid kindlasti e-raamatu kirjutamisel.

Need kaks esimest punkti on väga olulised. Need võivad teil kaua aega võtta, kuid see on seda väärt. Mida selgemalt asjad teie meeles on, seda rohkem saate oma investeeringu tagasi ja seda lihtsam on teie töö. Nii et võtke aega, et see kõik paika panna.

Nüüd, kui asjad on selged, olete valmis heaks alguseks. Kuid on veel üks oht. Peate oma tööd planeerima.

Planeerige projekt

E-raamatu loomist tuleks pidada projektiks . Ja nagu iga projekti puhul, tuleb mõelda ka selle planeerimisele. Ilma selleta võite raisata aega asjadele, mis pole tingimata hädavajalikud.

On ka edasilükkamise fenomen: edasilükkamine. See on nähtus, mis ei lähe mööda, eriti kui inimene pole organiseeritud.

Kui te oma projekti ei planeeri, raiskate aega.

Kui kaua ma pean esimese peatüki lõpetama? Kui kiiresti pean e-raamatu kirjutamise lõpetama? Paigutus ? Millal reklaamiga alustada? Jne. Need on küsimused, millele peate vastama.

Kui see on tehtud, võite nüüd hakata sisu kirjutama.

Kirjutage oma sisu

Jah, võite hakata sisu kirjutama. Sul on kõik relvad.

Algus võib olla raske. Sa ei pruugi oma esimesi sõnu leida. Aga see ei oma tähtsust. See on sinu raamat. Alustage kõikjal, kus soovite: teisest peatükist, viiendast lõigust, lõpust. See sõltub tõesti teist. Alustage sealt, kus tunnete oma inspiratsiooni. Sa oled vaba.

Nii et istuge maha ja hakake kirjutama.

Ärge arvestage vormindamist ja muid tekstistiile, vaid kirjutage. Kõige tähtsam on sisu. Ülejäänu tuleb hiljem.

Samuti ärge püüdke lauseid õigeks teha, järjestada, esitamiseks valmis. Ei. Kirjutage üles, mis meelde tuleb . See on teie raamatu esimene mustand.

Peale seda saab kõike ümber korraldada, lauseid teha jne.

Selle sisu kirjutamiseks peate kasutama tekstitöötlustarkvara. Üks tuntumaid on tarkvara Write Open Office’i komplektist. See on tasuta ja Open Office’i paketiga allalaaditav Openoffice.org väljaandja lehelt .

Samuti on olemas Libre Office’i komplekt ja kuulus Microsoft Office oma väga kuulsa ja laialdaselt kasutatava Wordi tarkvaraga.

Kui olete kogu sisu kirjutamise lõpetanud, võite mõelda vormindamisele.

Vormindage oma raamat

Peate muutma oma raamatu lugemise nauditavaks.

See on veidi tehniline samm, kuid mitte väga keeruline. Eespool mainitud tekstitöötlustarkvara võimaldab teil seda ilma raskusteta teha.

Peate arvestama:

Lõigu joondus:

Lõigud peavad olema joondatud, eraldatud tühikuga (reavahe). Ka lõikude read peavad olema vahedega, et oleks mõnusam ja kergem lugeda.

Peatükid ja nende vorming:

Peate oma sisusse manustama peatükke, alapeatükke ja/või pealkirju, alati lugemise hõlbustamiseks. Need peatükid peavad tähistama erinevust muu sisuga. Need võivad olla paksus kirjas, kaldkirjas või stiiliga.

Tekstitöötlustarkvaras on programmeeritud vormindamisstiile. Peatükid saab panna pealkirja 1 stiili alla, alapeatükid pealkirja 2 stiili alla jne.

Kui soovite oma tekstide stiilide kohta rohkem teada saada, minge oma tekstitöötlustarkvara appi.

Kokkuvõte või sisukord

Sisukord peab olema dünaamiline. Ilmselgelt, kuna me oleme digiraamatu puhul. Raamatus peab saama üsna lihtsalt orienteeruda.

Kui olete oma pealkirjad vormindanud pealkirja 1, pealkirja 2 ja pealkirja 3 stiilide järgi, nagu eespool selgitatud, saate sisukorra luua automaatselt.

Kõik, mida pead tegema, on minna oma tekstitöötlusprogrammi ja natuke kaevata. Open Office Write’i tarkvaras on see vahekaardil “Insert / Indexes and tables” . Microsoft Wordis on see vahekaardil “Viide / sisukord”.

Teie sisukord luuakse teie valitud kohas automaatselt. Selle dünaamiliseks muutmiseks on olemas ka spetsiaalne nupp.

Päise ja jaluse kohandamine

See võib tunduda triviaalne ja mitte kasulik, kuid sa pead seda tegema. Peate lisama päise ja/või jaluse.

Teate, et võimaluse avanedes on rohkem kui oluline saada võimalikult palju reklaami, nii et siin on võimalus. Saate päisesse või jalusesse panna lingi oma veebisaidile või mõne oma toote müügilehele. See võib tuua teile kliente.

Samuti kujutage ette, et teie e-raamatus pole teie ega teie veebisaidi jälgegi ning see satub juhuslikult trükki ja kellegi kätte, kes teid ei tunne, kuid tunneb huvi teie jagatava vastu. See oleks kaotus.

Seega peate oma e-raamatu päisesse ja jalusesse lisama teatised .

Võimaluse korral piltide ja graafika sisestamine

Lugemise meeldivaks muutmiseks ja mitte lugejatele tekstipaketiga pilkupüüdmiseks soovitame lisada oma elektroonilisse raamatusse kauneid illustratsioone, kauneid pilte . Internetist leiate kõikjalt kauneid kasutustasuta pilte või saate ise kauneid fotosid teha, et need oma e-raamatusse lisada.

Värvivalik

See punkt ei ole tingimata väga oluline, kuid alati, et muuta lugemine meeldivaks ja seega ka teie e-raamatu kasutuselevõtt, soovitame teil kasutada värvide jõudu.

Tekst, mille värvid sobivad, seda on tore vaadata, tore lugeda. Kuid peate olema ettevaatlik. Ma ei öelnud, et pakkige värve ikkagi. Näiteks võite otsustada panna pealkirjad siniseks. Või lisada oma teksti tsitaadid, mille märgite rohelise värviga. Või teabeplokid või märguanded, mille saate panna kollakale taustale. See on ilus ja muudab lugemise lihtsamaks.

Nüüd, kui teie e-raamat on loodud ja vormindatud, peate laskma selle korrektuuri lugeda.

Lugege oma e-raamatut korrektuuri või andke selle lugemiseks

Soovitame anda oma raamatu korrektuuriks. Silmaga ei pruugi te teatud fraase ega õigekirjavigu näha .

Saate ära kasutada oma sõpru või perekonda või palju muud, kedagi, kes on selles valdkonnas asjatundlik. Viimased saavad teie lugejate pilguga teile vastavalt oma tunnetele kommentaare ja ettepanekuid teha.

Peaksite neid soovitusi kaaluma ja oma raamatut värskendama. See tuleb teile kasuks.

Tehke oma e-raamatu kaas

Nii nagu füüsiliste raamatute puhul, on ka kaas e-raamatute jaoks väga oluline turundusvara . Ta peab olema atraktiivne. Ta on esimene, keda potentsiaalsed ostjad näevad. Kui nad sellest kinni ei hoia, on see halb õnn tuleviku jaoks. Nii et sa pead tegema oma osa.

Kui te disainist midagi ei tea, kutsun teid isegi professionaali teenuseid kasutama. See on väga oluline. Vähemalt suudab ta anda teile atraktiivse esituse ja anda teie e-raamatule atraktiivse efekti.

Olge siiski ettevaatlik, et hankida luba selles sisalduvate visuaalide kasutamiseks. Ka see on oluline. Me jätame selle enamasti tähelepanuta, kuid see võib meile järele jõuda.

Teine asi, teie müügilehel peab olema atraktiivne visuaal. Tuleme selle juurde tagasi jaotises „Tooteedendus”.

Lähme edasi!

Eksportige oma dokument e-raamatu vormingus

E-raamatute jaoks kasutatakse tavaliselt PDF- ja ePub-vorminguid. Seetõttu peate oma dokumendi olenevalt valitud müügikandjast teisendama ühte või teise neist vormingutest.

Kui soovite oma e-raamatut oma veebisaidil müüa, valige PDF-vorming. Kui aga soovite müüa sellistel platvormidel nagu Amazon, on ePub-vorming sobivaim.

Avaldage oma e-raamat

Nüüd, kui kõik on valmis, peate oma e-raamatu avaldama. Millist platvormi valida?

Tavaliselt oleksite pidanud sellele mõtlema ajurünnaku põhjal, mille tegite enne e-raamatu kirjutamist. Kui ei, siis tehke ülevaade.

E-raamatu avaldamiseks on erinevaid viise. Need vahendid erinevad üldiselt piraatlusevastase kaitse, autorile makstava vahendustasu ja vaatajaskonna ulatuse poolest.

Tehke ülevaade ja vaadake, milline neist teile kõige rohkem raha teenib.

Reklaamige oma e-raamatut

Kogu maailm peaks teadma, et teie raamat on allalaadimiseks valmis. Selleks peate astuma mõned sammud.

Selle e-raamatu reklaamimise põhipunkt on selle esitlemine. Ma rääkisin sellest veidi varem. Teil peab olema atraktiivne ja müüv visuaal. Seetõttu soovitame teil kasutada oma raamatu visuaali 3D-vormingus. See on ilusam ja atraktiivsem.

Internetis on olemas tarkvara, mis võimaldab teil sellist 3D-visuaali luua (pukseerides, väga lihtsalt käsitsetav). Minge otsige Google’i otsingumootori küljelt ja näete. Kui te ei soovi kõigi nende võtetega jännata, usaldage ülesanne disainerile, kes selle hea meelega hoolitseb ja teile paar head asja pakub.

Teine punkt, peate olema sotsiaalvõrgustikes kohal ja sellest rääkima. Peate avaldama oma e-raamatuga seotud väljaandeid, loomulikult koos lingiga müügilehele.

YouTube’is saate teha ka esitlusvideo. See on väga populaarne platvorm.

Igal juhul ei tohiks te vahenditega kokku hoida. Peate end võimalikult palju nähtavaks tegema, sellest enda ümber rääkima, kasutama kõiki platvorme, mis võimaldavad teil reklaamida.

Samuti tehke end kättesaadavaks, korraldage veebiseminare, osalege intervjuudel.

Isegi oma e-kirjade allkirjadesse peaksite lisama “Raamatu autor ……” ja lingi müügilehele.

Kõik, mis aitab teie e-raamatut reklaamida, on hea kaasa võtta.

See on kõik, olete nüüd varustatud e-raamatu loomiseks, avaldamiseks ja müümiseks.

Rääkige meile kommentaarides e-raamatuprojektist, millega praegu tegelete või millega soovite alustada. Me saame teid aidata.

Kohtume varsti, kommentaarides.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sorry, delete AdBlocks

I hope my ads are not blocked