SEO

Kuidas saada heaks veebitoimetajaks?

Saada VeebitoimetajaksVeebitoimetaja elukutse sündis koos Interneti plahvatusliku levikuga. Temaga koos on tekkinud veel mitmeid ameteid, mis panevad peale väga spetsiifilisi töövõtteid.

Internetis on aeg hindamatu ressurss. Info liigub välgukiirusel. Et mitte maha jääda, peab veebitoimetaja, kes te olete või kelleks soovite saada, kasutusele võtma teatud tehnikad.

Selle artikli kaudu avaldame teile selle 15 tehnikat heaks copywriteriks saamiseks.

Internet avab ukse uuele suhtlusviisile. Kõike, mis toimub ühel pool maakera, teatakse teisel pool, suhteliselt väga lühikese ajaintervalliga. See muudab hõlpsasti teabevoo peaaegu otsekohesuse.

Kaugeltki mitte supervõimetega nohik, nagu mõned kipuvad uskuma, on veebitoimetaja kuidagi infokütt.

Et sellel erialal läbi lüüa ja saada heaks veebidisainerikspeate lihtsalt järgima teatud reegleid.

Reeglid, mida peate järgima, et olla hea veebitoimetaja

Teadke veebitoimetaja tööd

Veebikirjutaja on lihtsalt inimene, kes kirjutab veebi jaoks. See eeldab kirjutamist üsna spetsiifilises vormingus, mis on kohandatud Interneti nõudmistele. Kas kirjutate ajaveebiartikleid, e-raamatuid või uudiskirju, veebitoimetaja peab looma oma lugejatega usaldusliku suhte.

Korraldatakse

Tunnistagem, copywriteri amet on tegevus, mis halvasti organiseerituna võib väga kiiresti muutuda aeganõudvaks ja jätta mulje kui “eluta”. “Interneti lõksu” sattumise vältimiseks peaksite end seetõttu võimalikult hästi organiseerima. Mida organiseeritum olete, seda paremini saate oma aega veeta.

Muutke märkmete tegemine harjumuseks

Harjutage märkmeid tegema, et alati “ideed paigas oleks”. See võib tunduda ebavajalik, kuid kui võtate selle katsetamiseks aega, mõistate märkmete tegemise kasulikkust. Inimese ajul on erakordne võime saata mõistusele sõnumeid ja ideid siis, kui te seda kõige vähem ootate. Märkmed aitavad neid vajadusel teie mällu tagasi kutsuda.

Olge teabe suhtes ettevaatlik

Internetidžunglis kehtib põhimõte, et ta annab esimesena infot, mis internetikasutajate tähelepanu köidab, olenemata sellest, kas info on usaldusväärne või mitte. Hea veebitoimetaja peab siis jälgima, et temast sündmused üle ei jääks.. Olenevalt teie tegevusvaldkonnast veenduge, et olete alati esimene, kui mitte esimene, kes sellest teada saab.

Kontrollige teabe õigsust

Internetis on teatud valdkonna uusima teabe saamiseks mitu võimalust, olgu see siis tasuta või mitte. Mitmekesistada oma ressursse nii palju kui võimalik, et suurendada oma võimalust joobeseisundiga mitte kokku puutuda. Veebitoimetaja õudusunenägu on anda teavet ainult selleks, et hiljem mõista, et see teave on faktide tegelikkusest kaugel.

Valige huvitav teema

Ideaalne oleks kirjutada teemadel, mille kohta teil on minimaalsed teadmised. Sellegipoolest on Internet väärtuslik teabeallikas ja teil on vabal ajal muljetavaldav hulk andmeid, kui teate, kuidas otsida. Teie peamine mure peaks olema teema leidmine, mis võiks teie lugejaid huvitada. Ennekõike ärge kõhelge trendilainel sõita, tuginedes oma jälgimisele.

Vältige valge lehe sündroomi

valge lehe sündroom on halvim asi, mis võib juhtuda, kui sa tahad saada veebitoimetajaks. See on aeg, mil sul napib inspiratsiooni ja sa ei tea, millest kirjutada, pidades kinni oma toimetuse joonest. Ent juba avaldatud teemasid hoolikalt analüüsides võib esile kerkida mitmeid muid teemasid: mõni lugeja kommentaar, punkt, mida pole jõudnud uurida, detail, mida sa ei pea liiga selgeks… Kui hoiate harjumust sageli pähe tulnud ideid kirja panna, peaksite saama seda sündroomi vältida..

Ärge hüppage liiga kiiresti vette

Nüüd on teil usaldusväärsed allikad ja vahendid sammu astumiseks, kuid teile on jäänud üks oluline detail. Nii nagu basseinis, tuleb enne esimest hüpet endale veidi vett pritsida. Kui teil on teema ja kirjutamiseks vajalik teave olemas, alustage oma artikli erinevate liikumiste määratlemist. Mis suuruse sa oma kaubale annad? Mis tooni sa kasutad? Milline idee tuleb enne mis teist? jne

Nagu olete aru saanud, on tegemist artikli luustiku loomisega, mis peagi teie lugejate seas levib.

Valige oma pealkiri hästi

Kui leiate end seda artiklit lugemas, on põhjuseks tõenäoliselt see, et pealkiri köitis teid, mida te siin veel teeksite? Kui see pole puhas juhus. Teie artikli “edu” seisneb suuresti pealkirjas, mille otsustate anda. See peaks olema meeldejääv, olemata meelitav, täpne ja sisutihe. Kui olete selle valinud, astuge samm tagasi ja küsige endalt, kas oleksite klõpsanud sellise pealkirjaga artiklil. Kui teie vastus on “EI”, on teil veel tööd teha.

Valige pealkirjad numbritega ja/või emotsioonidele reageerivad : “2015. aasta 10 parimat uut kontseptsiooni”, “Maailma 10 kiireimat autot”, “15 praktilist testi arvuti valimiseks”…

Chapô, konks, mis peab tõesti haakima

On selge, et teie lugejad ei taha piirduda teie pealkirjaga, olgu see nii täiuslik kui tahes. Hea on teada rohkem, et see klõpsas. Nii et andke neile, mida nad küsivad. Teie sissejuhatus (siin nimetatakse seda chapôks) peaks tekitama lugejas soovi edasi lugeda. Seetõttu peate oma lugejatele teatama artikli värvidest, avaldamata neile kõiki üksikasju. Näidake neile teed, et nad saaksid seda järgida, et jõuda teie arutluskäigu põhja. Chapô peaks olema lühike ja sisutihe.

Õhutage artikleid

Miski pole lugeja jaoks häirivam, kui sattuda artikli peale ja mõelda, kas ta osaleb silmaarsti juures heas nägemiskontrollis. Tee oma lugejatele lihtsamaks, et neil oleks lihtsam sind lugeda. Selleks valige sobiv font ja suurus, tühjendage erinevad lõigud, eraldades need vastavalt. Kindlasti lisage ka julged olulised ideed, et lugejad sellest kuidagi mööda ei saaks.

Jää loomulikuks

Kui mõni asi, mida lugejad märkavad kiiremini, kui arvate, on see teisele eeskujuks võetud kirjutamisstiil. Pole mõtet pingutada selle nimel, et tahaks seda või teist kirjutada, isegi kui oleme üksmeelel, et tal on kuldpliiats. Arenda välja oma kirjutamisstiil. Ühesõnaga, ole sina ise. Kirjand, mis pole loomulik, millel puudub originaalsus, mida märgatakse kiiresti ja mis kaotab oma väärtuse.

Ülelugemiseks ja võib-olla ka uuesti lugemiseks

Kirjutamise käigus võivad kogemata sisse lipsata mitmesugused vead. Seetõttu võtke aega, et see vähemalt 3 korda uuesti läbi lugeda. Pärast kahte esimest lugemist laske oma artiklil mõnda aega puhata ja tulge hiljem tagasi, et seda uuesti lugeda. Võimaluse korral otsige nõu väljastpoolt, sest mõnikord on raske oma vigu näha.

Lugege oma kirjutamise parandamiseks

Parim viis oma kirjutamise parandamiseks on lugemine. Ärge väsige teiste blogide, muude artiklite lugemisest oma kirjutamisoskuse suurendamiseks. Mida rohkem sa loed, seda paremini sa oma kirjutamist täpsustad. Teid üllatab, kui täidate teatud ülesandeid hämmastava kergusega.

Saage aru, et me ei kirjuta ainult enda jaoks

Üks vigadest, mida paljud veebitoimetajad teevad, on panna end spetsialistide olukorda ja jääda sellesse superekspertide mulli. Kui te ei kirjuta lugejaskonnale, kes teab seda teemat, millest kirjutate, kirjutage võimalikult selgelt ja lihtsalt. Ärge kartke selgitada mõisteid, mis tunduvad teile ebamäärased. Eelkõige säilitage oma lugejatega vahetus-, usaldus- ja sõbralik suhe. Võimalusel kasutage iga artikli lõpus keerd- või tegevusele kutsuvat küsimust. See juhtub selle artikli lõpus.

Lõpetama…

Veebitoimetaja elukutse on edukas tegevus koos veebisaitide ja muude uute teabekandjate plahvatusliku levikuga. Parimate hulka kuulumiseks peate esmalt põhjendama korralikku organiseeritust. Siis peate endale ütlema, et te ei kirjuta ainult enda jaoks, miks muidu panite oma artiklid Internetti? Ole selge, arusaadav, loomulik…

Kõige tähtsam on luua oma artiklitesse reaalset lisaväärtust? Nüüd, kui teil on kogu see teave olemas, rakendage seda ja sukelduge veebikirjutamise põnevasse maailma.

Kas teil on muid tehnikaid, mis aitavad teil saada heaks veebiredaktoriks? Jagage neid meiega.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sorry, delete AdBlocks

I hope my ads are not blocked